IMUNOSAN hází záchranný kruh

Stojím již 3 hodiny na jízdárně, kolem mě krouží děti na koních a já jsem úplně a dokonale promrzlá. Jediné, po čem toužím, je křeslo u krbu, lavor horké vody s trochou Balneolu a svařák. I tak je mi jasné, že se o mě brzy začne pokoušet nějaká potvora, která chytře využije prochlazení a následného oslabení a pokusí se mě přemoci. Přemýšlím, co by tak asi pomohlo, a napadá mě obvyklá spása – Imunosan.

IMUNITNÍ SYSTÉM MÁ ÚKOLŮ VÍC NEŽ DOST

Jak již název Imunosan napovídá, jde o produkt pracující s imunitou. Imunita má několik složek. Jedná se o složku “rychlého nasazení”, která reaguje okamžitě na útok infekční nebo jinou cizorodou látkou. K místu, které je napadené, ihned směřují bílé krvinky, které jej čistí, zvyšuje se horečka, aby se jim rychleji putovalo a lépe pracovalo. Pokud se organismus už s daným problémem setkal, je reakce maximálně cílená. To znamená, že celý imunitní systém pak pracuje s největší mírou přesnosti a s nejmenším možným výdejem energie. Po rychlé první reakci dochází ke zpřesňování obrany. A také k zapamatování si toho, jak celá interakce probíhala. Při novém setkání se stejným problémem se vše odehrává rychleji.

Stejně důležité jako něco spustit, je udržet to pod kontrolou a zavčas děj stopnout. Takže existuje více mechanismů, které říkají imunitě “už dost, konči” a které, když nefungují, způsobují vznik autoimunitních onemocnění. A alergie? To jsou zase přehnané reakce na docela normální věci, jako třeba kočičí chlupy apod.

Imunita se zabývá nejenom obranou vůči infekcím, ale také vůči chemickým látkám, záření, likviduje poškozené buňky našeho organismu… prostě šíře jejího záběru je obdivuhodná.

Jenže: je závislá na tolika faktorech! Na psychice, na síle celého těla, na trénovanosti imunitního aparátu…

VŠEHO AKORÁT

Proto je situace popsaná v úvodu průšvih. Prochlazení odebere tělu hodně síly a ta pak v obraně citelně chybí. Imunosan je vhodný proto, že doplňuje celkově sílu člověka, podporuje jeho schopnost se účinně bránit, vychytává tzv. volné radikály. Ty jsou naší daní za to, že máme velmi rychle a pružně fungující metabolismus na principu oxidace. Volné radikály jsou zplodiny a mají tu nepříjemnou vlastnost, že dokážou poškodit genetickou informaci v buňce. Naštěstí existují opravné prostředky, kterými dá tělo znovu vše do pořádku, ale i ty se mohou vyčerpat. A to je chvíle pro Imunosan, který obsahuje tzv. vychytávače volných radikálů. Jeho účinek je tedy víceúrovňový. Podpoří rychlost a přesnost imunitních reakcí, odstraní volné radikály, doplní celkovou sílu člověka.

Jenže je zde ještě celá řada jeho složek, které pracují trochu jinde a jinak. Ochraňují jaterní buňky před poškozením, zlepšují práci jater, a tím i detoxikační schopnost organismu, uklidňují přestřelené alergické reakce, přibrzďují imunitu tam, kde pokračuje v práci již destruktivním – tedy příliš dlouho přetrvávajícím – způsobem. V lidském těle totiž platí pravidlo: všeho akorát. Imunosan je produkt, který dostává imunitní reakce do správných kolejí.

VYLEPŠENÍ

Jistou drobnou nevýhodou Imunosanu byl obsah sóji. Na ni je dnes totiž řada lidí alergická. Proto byla intenzivně hledána cesta, jak se jí vyhnout. Vznikl inovovaný produkt v tvrdých průhledných želatinových kapslích, který je bez jakýchkoliv aditiv, plnidel či přidaných přísad (včetně sóji). A když už se inovovalo, tak pořádně – nový Imunosan obsahuje o 30 % více účinných látek, což už je opravdu znát!

MUDr. Alexandra VOSÁTKOVÁ